Konserwacja skóry


Odkryj wyjątkowy urok wyrobów skórzanych, które z czasem stają się coraz piękniejsze…


KONSERWACJA
Aby skutecznie chronić wyroby ze skóry naturalnej przed zabrudzeniami odbarwieniami oraz dla zachowania dobrego stanu skóry należy przed pierwszym użyciem i później poddawać skórę konserwacji za pomocą środków dostępnych na rynku. Zalecamy specjalne impregnaty, kremy ochronne do skóry oraz pasty pielęgnacyjne, ochronne i odświeżające kolor. Preparaty takie zapobiegają absorpcji wody, olejów, alkoholi i brudu dzięki czemu nie penetrują one skóry, a jedynie pozostają na jej powierzchni.
Zapraszamy do działu Pielęgnacja skóry.

UŻYTKOWANIE
Zakupione produkty używać zgodnie z przeznaczeniem i z należytą dbałością.
W czasie użytkowania prosimy o przestrzeganie właściwej i systematycznej konserwacji (impregnacji) zakupionych u nas wyrobów skórzanych (przed pierwszym użyciem i w trakcie) zgodnie z zaleceniami producentów środków dostępnych na rynku.

Zakupione produkty:
1. nie kłaść w miejscach wilgotnych,
2. nie narażać na długoterminowe działanie promieni słonecznych,
3. chronić przed zetknięciem z rozpuszczalnikami oraz substancjami żrącymi,
4. chronić przed temperaturą powyżej +50C i poniżej -15C,
5. chronić przed deszczem i mrozem, aby nie spowodować pękania i wysuszania skóry,
6.suszyć w miejscach oddalonym od źródeł ciepła (kaloryfery, grzejniki, wentylatory z ciepłym powietrzem) – wpływ gorącego powietrza powoduje stwardnienie, wysuszanie i utratę połysku skóry,
7. po całkowitym wysuszeniu, torebkę/teczkę ze skóry licowej należy nasmarować kremem lub pastą do skór,
8. nie narażać na duże obciążenie i naprężenie materiału,które mogą powodować uszkodzenia wrażliwych elementów jak: uchwyty, paski, rączki,
9. unikać długotrwałego ocierania o inne powierzchnie oraz uważać na ostre i chropowate przedmioty, które mogą powodować przetarcia lub inne uszkodzenia mechaniczne.

Skóra naturalnie barwiona może powodować farbowanie odzieży zwłaszcza w kontakcie z wilgocią lub potem.
W celu uniknięcia takich problemów należy poddać skórę impregnacji przed pierwszym użyciem.

ZABRUDZENIA
Zabrudzenia należy przecierać szmatką bardzo delikatnie zwilżoną wodą i natłuszczać kremami pielęgnacyjnymi. Ciężkie zabrudzenia (zaschnięte zabrudzenia oraz głębokie plamy) powinny być usuwane w profesjonalnych pralniach chemicznych specjalizujących się w czyszczeniu skóry i zamszu. Aby skutecznie ochronić przed zabrudzeniami i odbarwieniami produkty ze skóry naturalnej zaleca się przed pierwszym użyciem zabezpieczyć je sprayem, pastą lub kremem ochronnym.

Podczas przechowywania galanterii należy umieścić ją w pokrowcach zapobiegających wnikaniu kurzu w głąb skóry.

Wybierz