Pielęgnacja skóry naturalnej

1. CO WARTO WIEDZIEĆ o pielęgnacji skóry naturalnej

Skóra jest naturalnym produktem pochodzenia zwierzęcego i potrzebuje systematycznej impregnacji. Właściwa konserwacja przy użyciu kremów do pielęgnacji skóry naturalnej, impregnatów w sprayu, gąbek nabłyszczających skórę oraz kremów i gumek czyszczących wierzchnie zabrudzenia, pozwoli na długo zachować piękny wygląd produktu. Tak, aby można było cieszyć się nim przez długie lata. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, czyszczenie przeprowadzamy na skórze suchej. Należy unikać przemoczeń. W przypadku przemoczenia skórę suszymy w temperaturze pokojowej, z dala od grzejników i kaloryferów. Używając wszelkich produktów do konserwacji skór pamiętajmy, aby wcześniej przeprowadzić próbę w miejscu mało widocznym. Do produkcji skór używa się różnych preparatów garbujących i farbujących przez co ma ona różne właściwości. W efekcie może odmiennie reagować na wodę, czy środki konserwujące.

Jak stosować preparaty do konserwacji skóry naturalnej:

 • kremy do konserwacji skóry naturalnej  - nanosimy równomiernie, wcierając okrężnymi ruchami na całą powierzchnię skóry, następnie czekamy aż do wyschnięcia i polerujemy suchą szmatką,
 • impregnaty w sprayu - nanosimy na powierzchnię skóry spryskując ja w odległości około 30 centymetrów, czekamy na wchłonięcie i polerujemy,
 • kremy do czyszczenia skóry – bierzemy niewielką ilość na miękką szmatkę i delikatnie zbieramy zabrudzenia z powierzchni skóry,
 • gumki do czyszczenia – pocieramy zabrudzenie kilkakrotnie, następnie nawilżamy czyszczone miejsce kremem pielęgnacyjnym.

2. KONSERWACJA

Aby skutecznie chronić wyroby ze skóry naturalnej przed zabrudzeniami odbarwieniami oraz dla zachowania dobrego stanu skóry należy przed pierwszym użyciem i później poddawać skórę konserwacji za pomocą środków dostępnych na rynku. Zalecamy specjalne impregnaty, kremy ochronne do skóry oraz pasty pielęgnacyjne i odświeżające kolor. Preparaty takie zapobiegają absorpcji wody, olejów, alkoholi i brudu dzięki czemu nie penetrują one skóry, a jedynie pozostają na jej powierzchni.

3. UŻYTKOWANIE PRODUKTÓW WYKONANYCH Z NATURALNEJ SKÓRY

Wyroby ze skóry używać zgodnie z przeznaczeniem i z należytą dbałością. Zdarza się, że skóra naturalnie barwiona może powodować farbowanie odzieży zwłaszcza w kontakcie z wilgocią lub potem. W celu uniknięcia takich problemów należy poddać skórę impregnacji przed pierwszym użyciem. Następnie systematycznie co jakiś czas poddajemy czyszczeniu i konserwacji.

Zakupione produkty:

 1. Nie kłaść w miejscach wilgotnych,
 2. Nie narażać na długoterminowe działanie promieni słonecznych,
 3. Chronić przed zetknięciem z rozpuszczalnikami oraz substancjami żrącymi,
 4. Chronić przed temperaturą powyżej +50C i poniżej -15C,
 5. Chronić przed deszczem i mrozem, aby nie spowodować pękania i wysuszania skóry,
 6. Suszyć w miejscach oddalonym od źródeł ciepła (kaloryfery, grzejniki, wentylatory z ciepłym powietrzem) – wpływ gorącego powietrza powoduje stwardnienie, wysuszanie i utratę połysku skóry,
 7. Po całkowitym wysuszeniu, torebkę/teczkę ze skóry licowej należy nasmarować kremem lub pastą do skór,
 8. Nie narażać na duże obciążenie i naprężenie materiału, które mogą powodować uszkodzenia wrażliwych elementów jak: uchwyty, paski, rączki,
 9. Unikać długotrwałego ocierania o inne powierzchnie oraz uważać na ostre i chropowate przedmioty, które mogą powodować przetarcia lub inne uszkodzenia mechaniczne.

4. ZABRUDZENIA

Zabrudzenia należy przecierać szmatką bardzo delikatnie zwilżoną wodą i natłuszczać kremami pielęgnacyjnymi. Ciężkie zabrudzenia (zaschnięte zabrudzenia oraz głębokie plamy) powinny być usuwane w profesjonalnych pralniach chemicznych specjalizujących się w czyszczeniu skóry i zamszu. Aby skutecznie ochronić przed zabrudzeniami i odbarwieniami produkty ze skóry naturalnej zaleca się przed pierwszym użyciem zabezpieczyć je sprayem, pastą lub kremem ochronnym. Podczas przechowywania galanterii należy umieścić ją w pokrowcach zapobiegających wnikaniu kurzu w głąb skóry.

5. PRZEWAGA SKÓRY NATURALNEJ NAD SKÓRĄ EKOLOGICZNĄ

 • Nadal wielu zaskakuje fakt, że skóra naturalna jest eco-friendly czyli przyjazna środowisku. Prawda jest taka, że skóra naturalna nadaje się do recyclingu i jest biodegradowalna na poziomie 90%. Skóra naturalna wykorzystywana do produkcji torebek Marco Mazzini pozyskiwana jest jako produkt uboczny przemysłu spożywczego - zgodnie z filozofią zero waste (zero odpadów). Brak wykorzystania tych zasobów naturalnych byłby ewidentnym marnotrawstwem.
 • Każda nasza torba skórzana handmade jest farbowania barwnikami roślinnymi. Dzięki temu nasze torebki skórzane z pewnością są nietoksyczne, nieuczulające, bezpieczne dla alergików.
 • Skóra naturalna przepuszcza powietrze - "oddycha", umożliwiając odpowiednią cyrkulację wilgoci.
 • Naturalne surowce są też trwalsze i bardziej wytrzymałe, niż ich syntetyczne odpowiedniki. Wybierając produkt z naturalnej skóry masz pewność, że posłuży Ci dłużej niż jeden sezon!

ŚRODKI DO PIELĘGNACJI TOREB SKÓRZANYCH i OBUWIA  

Zapoznaj się z naszą ofertą

pixel