Torebka dla małej dziewczynki. Co kupić?

2022-11-25
Torebka dla małej dziewczynki. Co kupić?

Twoja kilkuletnia córeczka wciąż stanowczo informuje, że też chce mieć swoją torebkę? Czy uważasz, że to już ten momenty, by uszczęśliwić małą księżniczkę i spełnić jej marzenie? Zakup torebki dla dziecka dla jednych jest czymś zupełnie normalnym, a dla innych totalną przesadą. Jak zatem może wyglądać torebka dla 6 latki a jak torebka dla 14 latki? Pamiętaj, że w tej kwestii warto mieć po prostu swoje zdanie. Sprawdź dlaczego.

Torebka dla małej dziewczynki — czy to dobry pomysł?

Dzieci już od najmłodszych lat chętnie naśladują swoich rodziców. Chłopcy chcą w przyszłości pracować w tym samym zawodzie CO tata, noszą sportowe bojówki z kieszeniami i czapkę z daszkiem, w której czują się dorośli. Natomiast dziewczynki od początku chętnie podglądają swoją rodzicielkę podczas gotowania, przygotowywania się do pracy lub sprzątania. Bystry umysł pozwala szybko zauważyć, że podczas wybierania sukienki na imprezę rodzinną córka najchętniej wybierze kreację podobną do tej, którą wybrała jej mama. Podobnie jest z torebkami. Dziecko widzi, że mama nigdzie nie rusza się bez swojej ulubionej torebki, więc w jego głowie pojawia się przekonanie, że każda kobieta powinna wychodzić z domu z torebką. I to właśnie w tej chwili pojawia się chęć posiadania torebki.

Noszenie torebek przez małe dziewczynki w aspekcie psychologicznym

Psychologia dokładnie wyjaśnia, na czym polega i skąd bierze się chęć noszenia torebek przez małe dziewczynki. Bez względu na to, czy to torebka dla 5 latki, torebka dla 6 latki czy też torebka dla rocznej dziewczynki. Chęć posiadania torebki w tak małym wieku to skutek wnikliwej obserwacji otoczenia. Dziecko widzi, że mama, ciocia oraz babcia, czyli wszystkie najbliższe kobiety w jego otoczeniu noszą torebki. Z tego powodu mała dama chce się z tym gronem utożsamiać. Chce przynależeć do tej samej grupy i wyglądać jak one. Jest to zachowanie właściwe, ponieważ poprzez chęć posiadania np. torebki, dziecko spełnia swoje marzenie, by być jak mama. A w oczach małej dziewczynki, mama jest zawsze idealna. 

A zatem nie należy dopatrywać się negatywnych aspektów noszenia torebek przez małe dziewczynki. Warto dopasować model tego akcesorium do wieku pod względem wielkości oraz kolorystyki, by torebka była po prostu dziecięca.

Zalety noszenia różowych torebek dla dziewczynek

Różowa torebka w oczach kilkuletniej dziewczynki to atrybut bycia dorosłą. W połączeniu z sukienką balową, piękną fryzują oraz np. koroną dziecko zmienia się w księżniczkę, realizując tym samym swoje marzenie o tym, by być piękną i ważną. Dla wielu dorosłych już kobiet różowa torebka jest po prostu symbolem dzieciństwa, totalnej beztroski i ogólnego szczęścia. 

Jeśli przyjdzie Ci do głowy zakazanie swojej córce noszenia torebki w wieku kilku lat, poznaj zalety posiadania torebki dla dziewczynki 8 lat:

  • posiadanie atrybutu kobiecości sprawia, że mała dziewczynka przez chwilę czuje się na równi z mamą, a zatem wzrasta jej poczucie własnej wartości,
  • wygląd dziecka, które jest ubrane adekwatnie do swojego wieku z malutką torebką w dłoni lub przewieszoną przez tułów na skos jest z punktu widzenia innych kobiet często bardzo rozczulający,
  • dziecko, które ma swoją torebkę może w niej trzymać małą butelkę z wodą podczas spaceru, ulubioną zabawkę, lub ochronną pomadkę do ust, więc śmiało można stwierdzić, że torebka nawet w przypadku kilkuletniego dziecka pełni także rolę praktycznego gadżetu,
  • poprzez posiadanie torebki dziecko identyfikuje się z grupą społeczną, którą są kobiety — w ten sposób utożsamia się z nimi i uczy prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Torebki dla 14 latki — mała czy duża kobieta? Jaki model wybrać?

Biorąc pod lupę torebki dla 14 latki, warto dostrzec, że są to po prostu modele dla nastolatek. Znalezienie odpowiedniej torebki dla dziewczynki w tym wieku może być trudne. A wszystko dlatego, nastolatki chcą samodzielnie decydować o tym, co im się podoba i jak będą wyglądać. Warto pozwolić córce na podejmowanie samodzielnych decyzji. Jako mama masz jednak prawo, a nawet obowiązek, uczestniczenia w procesie podejmowania takiej decyzji. 

Dziewczynki w wieku 14 lat często chcą być traktowane jak osoby dorosłe i tak też chcą wyglądać. Mimo wszystko taki wiek to wciąż czas bycia pod wpływem rodziców. Przede wszystkim torebka dla nastolatki nie powinna być wyzywająca. Są modele, które sprawdzą się podczas wyjść na zakupy z koleżankami lub podczas kilkudniowych wyjazdów. A zatem warto dopasować torebkę dla 14 latki do okoliczności. Poniżej zwracamy uwagę na aspekty, które warto wziąć pod lupę:

  • wielkość — w tym przypadku, tak jak szukając torebki dla kobiety dorosłej, warto wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. Zbyt duża torebka noszona bez okazji może niepotrzebne obciążać kręgosłup nastolatki.
  • kolorystyka — w tym przypadku warto dać pole do popisu swojej córce. W końcu to jej ma się torebka podobać :)
  • sposób noszenia — jeśli dziecko ma prosty kręgosłup, a w torebce nie będzie nosiło ciężkich podręczników szkolnych, możesz zgodzić się na torebkę noszoną na ramieniu. Jeśli Twoja córka planuje zastąpić nową torebką plecak, zaproponuj jej torebkę 2w1, która łączy w sobie plecak i torebkę, np. MARCO MAZZINI Torebka plecak z kieszeniami safari bag old pelle lavata brąz.
  • sposób produkcji — jeśli sama zwracasz uwagę na aspekty ekologiczne, lubisz inwestować w akcesoria i dodatki wielokrotnego użytku, wytłumacz córce, dlaczego warto kupić lepszy model torebki od firmy, która wybiera starannie wyselekcjonowane skóry naturalne. Zadbaj o rozwijającą się świadomość i wybierz model, który jest ręcznie robiony i posłuży córce przez kilka lat. Możesz zaproponować nastolatce kolekcję SLOW BAG.

MARCO MAZZINI Skórzana torebka listonoszka z kieszeniami safari handmade bag brąz

Torebka dla dziewczynek 3 lata — po czym ją poznać?

Dziecko w tym wieku nie jest jeszcze ani samodzielnie, ani też odpowiedzialne w swoich poczynaniach, jednak wcale nie świadczy to o tym, że nie powinno nosić małej, rozkosznej torebki na wzór tej, którą nosi mama. Jeśli sama chętnie wybierasz na przykład klasyczną listonoszkę w postaci Marco Mazzini Torebka listonoszka skórzana saddle bag brąz caffe lub Torebka skórzana crossbody listonoszka dwie komory — MARCO MAZZINI czarna pozwól swojej małej damie na odrobinę dorosłości i wybierz jej coś, co będzie przypominało Twoją torebkę, ale w wersji mini. Taki model bez wątpienia powinien być lekki, a kolor powinien odpowiadać preferencjom małej kobietki.

Marco Mazzini Torebka listonoszka skórzana saddle bag brąz caffe

Torebka dla dziewczynki 8 lat — czy to dobry pomysł na prezent?

Jeśli Twoja córka, chrześnica lub wnuczka marzy o tym, by móc ukryć swoje skarby we własnej torebce, to taki prezent z pewnością będzie trafiony. Dzięki temu dziewczynka będzie mogła iść swobodnie do sklepu, mając dwie dłonie wolne. Torebka to również odpowiednie miejsce na schowanie dziecięcego portfela podczas drogi do osiedlowego sklepu. Ponadto zawsze będzie miała gdzie schować chusteczki higieniczne, pomadkę ochronną lub smartfona. W tej roli świetnie sprawdzi się model małej torebki listonoszki skórzanej messenger courier bag — MARCO MAZZINI.

Reasumując torebka dla dziewczynki 8 lat to dobry pomysł, który zapewni dziecku odrobinę swobody, a czasem może również zwiększyć poczucie własnej wartości poprzez upodabnianie się do kobiet w najbliższym otoczeniu.

Torebka listonoszka skórzana messenger courier bag - MARCO MAZZINI złoty

Torebki dla 14 latki i torebki dla 5 latki — czym się od siebie różnią?

Oczywiście nie da się porównać torebki dla 14 latki i dla 5 latki. Wszystko dlatego, że mała księżniczka z pewnością wybierze model, który mieni się różnymi kolorami tęczy albo będzie przypominał swoją budową kucyka Pony. Natomiast 14-latka jest już nieco bardziej świadomym konsumentem, który ma swoje oczekiwania oraz potrzeby. Prawidłowo dobrana torebka z pewnością pomoże te potrzeby spełnić. I właśnie o to chodzi, by torebka była odpowiednio dobrana do wieku użytkowniczki zarówno pod względem wielkościowym, jak i kolorystycznym. W tym przypadku świetnie sprawdzić się może model torby damskiej na ramię skóra naturalna vera pelle — MARCO MAZZINI, który jest zarówno pojemny, jak i lekki oraz stylowy. 

 Wygodna torba damska na ramię skóra naturalna vera pelle - MARCO MAZZINI brąz karmel

Podsumowanie: jaki model małej torebki dla dziewczynek warto wybrać?

Już z pewnością wiesz, że noszenie torebki przez małą dziewczynkę lub nastolatkę nie powinno powodować w Tobie negatywnych uczuć. Będąc mamą, warto wziąć pod uwagę potrzeby dziecka i o ile pomysły nie są zbyt ekstremalne oraz nie zagrażają zdrowiu potomka, zawsze warto rozważyć ich realizację. 

Mała torebka to przede wszystkim utożsamianie się dziecka z Tobą oraz możliwość ukrycia w czeluściach torebki dziewczęcych skarbów. Z pewnością nie ma w tym nic złego, by córka mogła być zadowolona z własnego wyglądu. W ten sposób realnie wpływasz na prawidłowy rozwój dziewczynki i umiejętne podejmowanie decyzji wraz z pełnymi konsekwencjami. A wszystko dlatego, że jeśli Twoja mała księżniczka weźmie z sobą torebkę na spacer, to powinna jej pilnować oraz samodzielnie nieść. Pozwól dziecku na odrobinę samodzielności i wybierzcie wspólnie torebkę listonoszkę lub mini bag, która będzie dopasowana do wieku i potrzeb Twojej córki.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

pixel