Torebki damskie w pracy - funkcjonalne i modne akcesoria do biura!

2023-08-04
Torebki damskie w pracy - funkcjonalne i modne akcesoria do biura!

Bez dwóch zdań torebka, którą nosimy do biura jest jedną z tych, po które sięgamy najczęściej. Biorąc pod uwagę, że w pracy spędzamy osiem (a niekiedy i więcej) godzin dziennie, większość z nas ma w zwyczaju zabierać ze sobą całkiem dużo rzeczy - laptop, dokumenty, jedzenie, kalendarz, telefon itp. Bez odpowiedniej torebki nie dałybyśmy rady się ze wszystkim zabrać. Torebka do pracy to również ważny element biurowego outfitu. Zwłaszcza w miejscach, gdzie obowiązuje ścisły dress code przykłada się ogromną wagę do tego, by cały strój był estetycznie spójny i wpisywał się w konkretne wymagania. Torba do pracy nie jest to zatem zwykłe akcesorium odzieżowe, lecz ważny element stylizacji, który nie powinien być dobrany przypadkowo.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jaka torebka do biura najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, jesteś w dobrym miejscu. Poniżej wyjaśniamy czym charakteryzuje się idealna torebka do pracy oraz podpowiadamy, jaki produkt wybrać. Sprawdź koniecznie, który model będzie strzałem w dziesiątkę w Twoim przypadku!

Czym cechuje się idealna torebka do pracy w biurze?

Biorąc pod uwagę, że torebka damska do pracy pełni ważne funkcje praktyczne i estetyczne, musi ona spełniać szereg wymogów, aby niezawodnie służyć swojej właścicielce przez długi czas. Są to:

  • praktyczność - nadrzędną cechą torebki do pracy jest przenoszenie wybranych przedmiotów z miejsca na miejsce - z domu do biura, z biura na spotkanie biznesowe itp. Powinna ona zatem być pojemna i pakowna;
  • styl - torebka do pracy jest ważnym uzupełnieniem biurowych stylizacji, dlatego najlepszym wyborem będzie model w stonowanym kolorze, idealnie pasujący do formalnych outfitów;
  • trwałość - biorąc pod uwagę, że większość z nas ma w zwyczaju zabierać ze sobą do biura szereg przedmiotów, torebka do pracy powinna być odporna na przeciążenia, trwała i solidna;
  • funkcjonalność - przed zakupem torebki do pracy warto zadać sobie pytanie, czego oczekuję od produktu, na który się zdecyduję. Przykładowo, jeśli masz w zwyczaju nosić ze sobą laptop, wybierz model w formie aktówki, w którym się on zmieści, jeśli natomiast większą część Twojej torebki zajmuje lunch, być może dobrym pomysłem będzie torebka na jedzenie do pracy;
  • komfort - jednym paniom odpowiadają torebki do pracy na ramię, innym skórzane plecaki do zarzucenia na plecy. To, który model sprawdzi się w Twoim przypadku zależy wyłącznie od Twoich upodobań.

Modna torebka damska skórzany shopper bag - MARCO MAZZINI Portofino Max ivory beżowa

Pojemna i pakowna torba do pracy - praktyczność na pierwszym miejscu

Pierwszym z wyżej wymienionych aspektów, jakie należy mieć na uwadze, wybierając torebkę do pracy jest praktyczność. Dla każdego oznacza ona jednak coś zupełnie innego. Duża część kobiet zatrudnionych w biurach ma w zwyczaju zabieranie ze sobą do biura całej masy przedmiotów z lunchboxem wypełnionym drugim śniadaniem na czele. Jeśli i Ty zaliczasz się do tego grona, koniecznie pomyśl o zakupie dużej torebki damskiej do pracy. W obszerniejszym modelu znajdzie się bowiem miejsce na kanapki lub warzywny bowl, a także na butelkę soku czy drobne kosmetyki. Jeśli natomiast masz w zwyczaju jadać lunche w biurowej stołówce lub wychodzić w godzinach pracy do pobliskiej restauracji, w Twoim przypadku wystarczającą torebką do pracy będzie średniej wielkości kuferek lub mniejsza shopperka. Znajdzie się w nich miejsce na portfel, telefon, chusteczki, kosmetyki i inne przydatne akcesoria, a przy tym nie będą przytłaczać swoim rozmiarem. Istnieje również grupa pań, które regularnie noszą przy sobie komputer służbowy i dokumenty. W ich przypadku najlepszym wyborem będzie zakup aktówki mieszczącej format A4 o dość sztywnych ściankach zabezpieczających przed zniszczeniem cennej zawartości. Jak więcej widzisz, praktyczność to cecha, którą każdy rozumie inaczej, dlatego powinnaś sama odpowiedzieć sobie na pytanie, jak duża powinna być Twoja torebka do pracy, w ile komór powinna być wyposażona oraz jakie funkcje powinna obejmować.

Modne torebki do biura jako uzupełnienie służbowej stylizacji

Drugi na liście aspektów, które trzeba mieć na uwadze, wybierając torebkę do pracy, jest styl. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w miejscach pracy, gdzie obowiązuje ściśle określony dress code. Wówczas konieczny jest wybór minimalistycznej torby damskiej do pracy w formalnym stylu. Dobrym wyborem będą na przykład torebki typu shopper bag o prostym kroju lub kuferki w neutralnych kolorach. Jeśli natomiast w Twoim biurze nie obowiązują precyzyjnie określone zasady ubierania się, wówczas również warto wybrać uniwersalną torebkę o prostym kroju. Minimalistyczne, eleganckie torebki do pracy świetnie dopełniają bowiem liczne outfity, dzięki czemu można je nosić wielokrotnie w różnych zestawieniach i za każdym razem wyglądać dobrze.

W przypadku pań, które wykonują kreatywne zadania dobrze widziane będą natomiast oryginalne torebki do pracy w biurze, które przykuwają uwagę i wyrażają niepowtarzalny gust swojej właścicielki. W zawodach takich jak influencer, specjalista w agencji reklamowej czy dziennikarz, oryginalność jest w cenie, warto więc się wyróżnić choćby za sprawą niebanalnej torebki.

Modna torebka damska skórzany koszyk MARCO MAZZINI - Carina Treccia czarna

Torebka damska do pracy - z jakiego materiału powinna być wykonana?

Trzecią kwestią, obok której nie można przejść obojętnie, wybierając damską torebkę do pracy jest jej trwałość. Aspekt ten jest ściśle powiązany z materiałem, z którego uszyto torbę. Najwyższej jakości modele są wykonane z naturalnej skóry licowej. Materiał ten jest gwarancją, że torebka przez lata zachowa swoją pierwotną świetność i nieustannie będzie prezentować się jak nowa. Torebki do pracy wykonane ze skóry cechuje bowiem trwałość, solidność i odporność na zniszczenie. Nawet mocno obciążone, nie odkształcają się i nie pękają, dzięki czemu można je nosić nawet przez kilka sezonów.

Jaka torebka do pracy?

Funkcjonalność to kolejna cecha, jaką należy się kierować przy wyborze damskiej torby do pracy. Pod tym hasłem kryją się wszystkie elementy wykończenia torebki sprawiające, że jest ona wygodna w użytkowaniu i praktyczna. Mowa tu np. o kieszeniach zapinanych na zamek. Niektóre panie wolą, gdy jest ich więcej, inne preferują bardziej minimalistyczne rozwiązania. Aspektem, który trzeba mieć na uwadze jest także długość uszu torebki. Przed zakupem torby do pracy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak lubię nosić torebkę - w zgięciu łokcia, na ramieniu czy na ukos - i sięgnąć po model, który nam to umożliwia. Kwestią szczególnie ważną w przypadku torebek do pracy jest także rodzaj i ilość przegródek w torebce. Część pań preferuje torebki z jedną, dużą komorą, w której znajdzie się miejsce na wszystkie drobiazgi, inne wolą modele o charakterze organizera wyposażone w liczne pojemne kieszenie, w których można uporządkować przenoszone przedmioty, a następnie łatwo znaleźć to, czego szukamy.

Wygodna torebka dla pracy dla aktywnych kobiet

Ostatnią, lecz nie mniej ważną cechą, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy zakupie torebki do pracy jest komfort jej noszenia. Tutaj znów pojawia się temat materiału, z którego zostało wykonane akcesorium. Torebki skórzane są bowiem miękkie i przyjemne w dotyku oraz wygodnie układają się na ramieniu. Znaczenie ma również sposób noszenia torebki. Torebki noszone na ramieniu lub w dłoni nieco ograniczają i krępują ruchy. Problem ten nie dotyczy torebko plecaków 2w1 oraz modeli torebek do noszenia na ukos. Tego typu torebki do biura pozostawiają wolne obie ręce, dzięki czemu zapewniają wyższą swobodę ruchu. Dobrym pomysłem jest również zakup modeli wyposażonych w dodatkowy, odpinany pasek, który daje możliwość modyfikacji torebki w ciągu dnia i jej dopasowania do bieżących potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

pixel